Realizowane projekty:
PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółka komandytowa uzyskała dotację ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027, Priorytet I „Badania i innowacje”, Działanie 1.5 „Wzrost konkurencyjności podlaskich przedsiębiorstw”, Typ: „Wdrażanie innowacji w zakresie produktów/usług oraz procesów w MŚP, realizowane na obszarze gmin wymienionych w załączniku nr I do programu FEdP” na realizację projektu pt. „Dywersyfikacja i rozwój działalności PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółki komandytowej poprzez wdrożenie do produkcji udoskonalonych profili LED o podwyższonej klasie szczelności”
1. Cel projektu:
Celem strategicznym projektu jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółki komandytowej na rynku regionalnym, krajowym i zagranicznym poprzez dywersyfikację oferty przedsiębiorstwa. W ramach realizacji projektu PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółka komandytowa wprowadzi do oferty firmy i na rynek innowację produktową, tj. profil LED z tworzywa sztucznego o podwyższonej szczelności do montażu oświetlenia w postaci taśmy LED – będzie to kompletna listwa z tworzywa sztucznego do montażu oświetlenia w postaci taśmy LED składającą się z profilu z tworzywa sztucznego oraz przesłony z tworzywa sztucznego transparentnego lub mlecznego rozpraszającego światło o podwyższonej klasie wodoszczelności i pyłoszczelności. Przesłona z tworzywa sztucznego będzie oferowana również jako samodzielny produkt i będzie miała zastosowanie jako element profilu aluminiowego do montażu oświetlenia w postaci taśmy LED oraz będzie charakteryzowała się podwyższoną klasą wodoszczelności i pyłoszczelności.
Odbiorcami produktów wprowadzonych do oferty PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółki
komandytowej w wyniku realizacji projektu będą producenci oświetlenia, firmy zajmujące się
handlem artykułami oświetleniowymi (sklepy detaliczne i hurtownie), sklepy i hurtownie zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych i wykończeniowych, producenci mebli oraz hurtownicy akcesoriów meblowych a także producenci aluminiowych profili oświetleniowych do montażu taśm LED.
2. Projekt obejmuje realizację dwóch zadań:
- Zadanie 1: Budowa budynku produkcyjno-magazynowego na działce o nr ewidencyjnym gruntu 1578/134.
- Zadanie 2. Zakup, dostawa i montaż środków trwałych niezbędnych do produkcji udoskonalonych profili LED o podwyższonej klasie szczelności, tj.: linii technologicznej do wytłaczania profili LED z tworzyw sztucznych – 1 szt., zestawu narzędzi do wytłaczania profili LED z tworzyw sztucznych – 1 kpl., regałów magazynowych – 1 kpl., wózka widłowego o udźwigu do 5 ton – 1 szt.
3. Planowane efekty:
- Wprowadzenie innowacyjności produktowej w postaci profili LED o podwyższonej klasie szczelności.
- Wzrost przychodów przedsiębiorstwa z tytułu wprowadzenia nowych produktów do oferty i na rynek docelowy.
- Wzrost zatrudnienia w firmie – na potrzeby realizacji projektu zatrudniona zostanie jedna osoba.
- Wkład we wzrost innowacyjności gospodarki regionu i transfer technologii.
#FunduszeUE
4. Wartość projektu: 4 293 659,40 PLN
5. Wkład Funduszy Europejskich: 2 269 007,00 PLN
Dywersyfikacja działalności PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółka komandytowa poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji elementów meblowych o właściwościach biobójczych
Projekt pt. „Dywersyfikacja działalności PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółka komandytowa poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji elementów meblowych o właściwościach biobójczych”. realizowany w ramach Programu Operacyjny Inteligentny Rozwój, 2014-2020, 3. Oś priorytetowa: „Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach”, Działanie 3.2: „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R”, Poddziałanie 3.2.1 „Badania na rynek”.
1. Cel projektu:
Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji, na bazie której będą produkowane elementy meblowe z tworzyw sztucznych o właściwościach biobójczych.
2. Planowane efekty:
Efektem realizacji projektu będzie wdrożenie wyników prac B+R w działalności przedsiębiorstwa PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółka komandytowa na bazie których wprowadzone zostaną na rynek innowacyjne elementy meblowe z tworzyw sztucznych cechujące się właściwościami biobójczymi.
3. Wartość projektu: 7 856 994,00 PLN
4. Wkład Funduszy Europejskich: 4 471 460,00 PLN
Wzmocnienie pozycji konkurencyjnej PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółki komandytowej poprzez rozszerzenie oferty produktowej o ekoinnowacyjne akcesoria meblowe ”REco” i implementację wyników prac B+R.
Projekt pt. „Wzmocnienie pozycji konkurencyjnej PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółki komandytowej poprzez rozszerzenie oferty produktowej o ekoinnowacyjne akcesoria meblowe ”REco” i implementację wyników prac B+R.” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, 2014-2020, Oś Priorytetowa I „Wzmocnienie potencjału i konkurencyjności gospodarki regionu”, Działanie 1.3 „Wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach”.
Cel projektu: Celem projektu jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez dywersyfikację oferty produktowej i wprowadzenie innowacyjnych elementów meblowych z tworzyw sztucznych: uchwytów i nóg (stopek) meblowych „REco” o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i podwyższonej wytrzymałości na ściskanie i ścieranie do mebli skrzyniowych lekkich.
Planowane efekty: Wprowadzenie do oferty firmy, na rynek regionalny, krajowy i zagraniczny innowacji produktowej, która jest wynikiem zaimplementowanych wyników prac B+R. Wprowadzone zostały udoskonalone produkty, tj.: elementy meblowe z tworzyw sztucznych: uchwyty i nogi (stopki) meblowe „REco” o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i podwyższonej wytrzymałości na ściskanie i ścieranie do mebli skrzyniowych lekkich, w tym linia ekoinnowacyjnych produktów – ”REco” uchwytów i nóg (stopek) meblowych w 100%-ach wykonanych z recyklatu PS pochodzącego w 100%-ach z recyklingu.
Głowne efekty realizowanego projektu to:
- implementacja wyników prac B+R w działalności przedsiębiorstwa,
- wprowadzenie innowacji produktowej, w tym ekoinnowacji,
- wzrost przychodów z tytułu sprzedaży nowych produktów, w tym przychodów z eksportu,
- wzrost świadomości ekologicznej przedsiębiorstwa i społeczeństwa,
- wzrost poziomu innowacyjności gospodarki regionu i transferu innowacyjnych technologii.
Wartość projektu: 2 552 743,04 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 1 349 010,55 PLN
Rozszerzenie oferty PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółki komandytowej o innowacyjne elementy meblowe dzięki wdrożeniu wyników prac B+R.
1. Cel projektu:
Celem projektu jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółki komandytowej na rynku regionalnym, krajowym i zagranicznym poprzez dywersyfikację obecnej oferty produktowej i wprowadzenie do oferty firmy i na rynek docelowy innowacji produktowej – elementów meblowych z tworzyw sztucznych: stopek (nóg) meblowych do mebli tapicerowanych (ciężkich) posiadających właściwości przeciwdrobnoustrojowe i cechujących się podwyższoną wytrzymałością na obciążenia.
2. Tytuł projektu:
Rozszerzenie oferty PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółki komandytowej o innowacyjne elementy meblowe dzięki wdrożeniu wyników prac B+R.
3. Beneficent:
Beneficjent: PIMAR – PLASTICS Siebiesiewicz Spółka komandytowa
4. Dofinansowanie projektu z UE: 1 047 966,00 PLN
Zrealizowane Projekty:
RPOWP 1.4.2
Tytuł projektu: Rozwój i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa Pimar – Plastics poprzez wdrożenie innowacyjnych technologii produkcji i zarządzania przedsiębiorstwem.
Nazwa beneficjenta: Pimar-Plastics s.c. Piotr i Kamil Siebiesiewicz
Działanie: 1.4 Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw
Poddziałanie: 1.4.2 Małe i średnie przedsiębiorstwa
Całkowita wartość projektu: 874 776,00 zł
Wartość dofinansowania: 355 600,00 zł w tym budżet państwa: 53 340,00 zł
Okres Ralizacji: 2015 r